За інформацією телеканалу Euronews, у країні спалахують акції протесту, антимігрантські настрої використовують ультраправі партії.
Імміграція стає все більш гострою темою в Ірландії: кількість заявок на отримання притулку подвоїлася порівняно з минулим роком, влада насилу справляється із ситуацією.
У понеділок, 7 травня, кілька сотень людей взяли участь у протестному марші у центрі Дубліна. За повідомленнями місцевих ЗМІ, демонстранти несли ірландські триколори, символіку двох дрібних ультраправих партій, а також плакати з написами “Життя ірландців мають значення” та “Економічні мігранти – не біженці”.
Перед присутніми виступили кілька ораторів, зокрема кандидати на майбутніх місцевих та європейських виборах.
Невдоволені напливом мігрантів зустрілася з іншими демонстрантами, зокрема, палестинцям, які співчувають. Поліція розвела ці дві групи.
Як пишуть місцеві ЗМІ, акція була організована мешканцями Ньютаунмаунткеннеді. Нещодавно у порожній будівлі на околиці цього села на східному узбережжі острова розмістили мігрантів. Влада вивезла їх із наметового табору в Дубліні.
Низка коментаторів та ЗМІ, зокрема юніоністське видання News Letter з британського Ольстера, розкритикували ірландську телерадіомовну компанію RTÉ за те, що новина на сайті про антимігрантську акцію “складалася менш ніж зі 130 слів” і “була похована під десятками інших”.
Як стверджується, RTÉ також “замовчала”, що на мітингу скандували гасло “Шін Фейн (правляча партія в Ірландії) – зрадники”.
Криза посилюється розладом у відносинах Ірландії та Британії через плани Лондона висилати мігрантів у Руанду, через що зросла кількість тих, хто перетинає сухопутний кордон Північної Ірландії. Дублін має намір повернути нещодавно прибулих назад до Сполученого Королівства, але приймати їх там не хочуть.
Серед ірландських політиків навіть звучать пропозиції запровадити контроль на майже 500-кілометровому кордоні між республікою та британським Ольстером. І це при тому, що протягом усіх переговорів щодо брекситу, з 2016 по 2019 рік, Дублін боровся за те, щоб кордон між двома Ірландіями залишався лише на папері.