Як пише The Irish Times, зменшення виплат може означати, що до 19 тис. бенефіціарів тимчасового захисту, які прибули протягом перших двох років війни до Ірландії і які не працюють, отримуватимуть виплати на тому ж рівні, що й ті, хто прибув з березня цього року.
Попереднє рішення уряду зменшило виплати для новоприбулих українців, які отримують повний пансіон від держави, з 14 березня.
У травні уряд погодився забезпечити “еквівалентність ставлення” між бенефіціарами тимчасового захисту, які прибули до Ірландії до і після 14 березня. У середу, 24 липня, ірландський уряд погодив план впровадження цього рішення.
Заходи були включені в меморандум, представлений Кабінету Міністром соціального захисту Хезер Гамфріс та Міністром інтеграції Родріком О’Горманом.
Приблизно 200 місць, де українці отримують житло, їжу, послуги пральні та інші послуги, будуть класифіковані як Визначені центри розміщення. Призначення центрів розміщення буде дійсним з вересня, і українці, які проживають у цих центрах, отримають перші зменшені виплати в четвер, 12 вересня.
Повідомлення про очікувані зміни будуть надіслані в серпні тим, кого вони стосуються.
Тим часом лідер Sinn Féin Мері Лу Макдональд заявила, що розміщення заявників на міжнародний захист повинно бути в більш заможних районах, а не в громадах, які “буквально виснажені”.
Під час виступу на радіо, пані Макдональд висловила нову імміграційну політику своєї партії, яка, за її словами, відрізняється від підходу уряду, оскільки “ми ставимо не тільки права людини та повагу до заявників на перший план, але й повагу та визнання громад нарівні з цим”.
– І наша позиція полягає в тому, що центри прийому не повинні розміщуватися в дуже, дуже бідних районах. Ми вважаємо, що це неправильний підхід. Якщо подивитися на те, що робить уряд, їхній підхід був довільним. Він був дуже стихійним і керувався приватним забезпеченням, – сказала вона.
Поточна система обробки заявників занадто повільна, додала пані Макдональд. Середній час обробки становить 18 місяців, і це залишає заявника в “невигідному положенні тривалого очікування”.