Як передає телеканал Euronews, у Дубліні у прохачів притулку часто немає іншого вибору, крім спати в наметах, чекаючи, коли їх розжене поліція.
Днями поліція Дубліна ліквідувала черговий наметовий табір мігрантів у районі Гранд-каналу, тоді бездомні прохачі притулку перебралися до одного з парків. Це звичайна картина у столиці Ірландії в останні місяці. У результаті стало відомо, що трохи більше сотні людей отримають житло у передмісті.
ЧИТАЙТЕ: Імміграція вперше стала головною темою передвиборчої кампанії в Ірландії
Острівна держава вже багато років страждає від нестачі житла та недоінвестування у систему охорони здоров’я.
– В наявності фатальний збіг обставин. В країні бракує житла, а міграційні потоки зростають. Два ці фактори злилися воєдино, і уряд судомно намагається впоратися з ситуацією, – пояснює професор Міського університету Дубліна (DCU) Гері Мерфі.
Підраховано, що дефіцит житла в Ірландії складає до 256 тис. об’єктів. Згідно з останніми статистичними даними, у березні цього року у 13 866 дорослих та дітей не було даху над головою, що на 16% більше, ніж торік. За таких умов деякі сумніваються, що країна здатна приймати мігрантів.
– Це досить складне питання про те, чому не можна будувати більше будинків. По-перше, це пов’язано з міським плануванням. Друге обмеження – ціна на землю. Це дві головні проблеми, і до них можна додати вартість робочої сили. Є люди, які стоять у черзі на отримання муніципального чи державного житла у муніципалітеті до десяти років. І, коли вони чують усі ці історії – я б назвав їх сумнівними – про те, що біженці отримали житло раніше за них, все це, безумовно, підживлює ультраправі елементи, – каже професор Мерфі.
ЧИТАЙТЕ: В графстві Керрі з двох готелів виселили українських біженців
В Ірландії є дрібні ультраправі партії, але їм далеко до впливу, який наростили антимігрантські сили у Франції чи Італії.
При цьому наприкінці травня прем’єр-міністр заявив, що “відкритий” для проведення міграційної реформи, в рамках якої прохачів притулку опрацьовуватимуть у третіх країнах. На рівні ЄС подібну політику “аутсорсингу” просуває Європейська народна партія (ЄНП) Урсули фон дер Ляйєн, членом якої є і партія Саймона Харріса Fine Gael.
Майбутні європейські та місцеві вибори – можливість для влади Ірландії перевірити суспільні настрої.