В цьогорічному рейтингу найзручніших міст Дублін зайняв 39 місце

Відень третій рік поспіль визнаний найзручнішим для життя містом світу у 2024 році за версією журналу The Economist, повідомляє myEIR.

Відень. Столиця Австрії

Як передає телеканал Euronews, крім Відня, що посів перше місце в рейтингу, ще три європейські міста потрапили в десятку найкращих у той час як у світі панує глобальна нестабільність і зростає вартість життя.

Є багато чудових слів, якими можна описати Відень: гарний, історичний, мальовничий, культурний. Тепер до цього списку можна додати ще одне: постійне. Третій рік поспіль австрійська столиця визнається найзручнішим для життя містом світу зі 173, включених до щорічного рейтингу Global Liveability Index журналу The Economist. Лідерство міста на Дунаї здається незаперечним: вона очолювала 9 із 11 останніх рейтингів.

Цього року Відень отримав відмінні оцінки у чотирьох з п’яти категорій, але, враховуючи його постійну перевагу, її мешканці, схоже, можуть уже написати книгу про те, як їм тут жити добре.

Більшість топ-10 цього року залишилася практично незмінною порівняно з 2023 роком, за винятком одного або двох міст: вони або піднялися вище в рейтингу, або відкотилися назад. Помітною зміною стало домінування міст Західної Європи, які посіли три перші місця та чотири місця у верхній частині таблиці.

Зручність життя – поняття суб’єктивне, і, звісно, ​​Глобальний індекс The Economist не є непогрішним. Проте оцінки визначаються за допомогою набору контрольних показників. Загальний рейтинг кожного міста визначається шляхом усереднення оцінок зі 100 балів у п’яти різних категоріях: стабільність, культура та навколишнє середовище, освіта, охорона здоров’я та інфраструктура.

У п’яти об’ємних категоріях є 30 пунктів даних та аналізу, які допомагають визначити оцінку у кожній категорії.

Наприклад, у категорії “Стабільність” враховуються загроза тероризму, випадки цивільних заворушень та рівень злочинності. У сфері охорони здоров’я та освіти враховуються якість та доступність послуг. Щодо інфраструктури, то оцінюються громадський транспорт, дороги, транспортне сполучення, житло та комунальні послуги.

Середній бал цього року виріс до 76,1 зі 100 завдяки покращенням у таких галузях, як освіта та охорона здоров’я. Проте стабільність стала єдиною помітною категорією, де оцінки різко впали.

Крім протестів у Європі, пов’язаних з імміграцією і сільським господарством, а також заворушень і воєн в інших частинах світу, продовжує позначатися криза вартості життя.

Інфляція була названа головною причиною житлової кризи в кількох містах, які потрапили в рейтинг, у тому числі в Австралії та Канаді, де доступність орендного житла низька, а вартість купівлі нерухомості стрімко зростає.

Відповідно до успіхів Відня в рейтингу The Economist, Західна Європа також залишається найзручнішим для життя регіоном світу, займаючи перші місця у чотирьох категоріях із п’яти. Цього року до рейтингу потрапили 30 західноєвропейських міст, які набрали 92 бали зі 100.

Проте загальний бал регіону знизився порівняно з минулим роком через зростаючу нестабільність у таких країнах, як Німеччина та Ірландія, яких струсили руйнівні протести, наголошується у дослідженні.

Найбільше покращення серед усіх регіонів було відзначено у Східній Європі, що посіла четверте місце за показниками вищої освіти та охорони здоров’я. До найзначніших змін у рейтингу увійшли Будапешт, який отримав 92 бали і піднявся на сім місць до 32-го. Белград та Бухарест (обидва отримали 74,5 бали) піднялися на шість і п’ять місць відповідно і посіли 94-е місце.

Щодо найнижчих показників, то вісім міст Західної Європи опустилися вниз. Найбільш різкий спад спостерігався у Дубліні, який опустився на сім місць до 39 позиції.

Німецькі міста загалом продемонстрували найгірше падіння: Мюнхен опустився на шість позицій до 27-го місця, а Гамбург – на п’ять. Штутгарт, Берлін та Дюссельдорф опустилися нижче в таблиці, також як Брюссель та Барселона.

Найбільше падіння зафіксовано в Тель-Авіві, який опустився на 20 позицій з 92-го на 112-е місце через зниження оцінки стабільності через наслідки війни в Газі, а також у категоріях “Культура та навколишнє середовище” та “Інфраструктура” .

Отже, перші 10 місць зайняли: 1 – Відень (Австрія), 2 – Копенгаген (Данія), 3 – Цюрих (Швейцарія), 4 – Мельбурн (Австралія), 5 – Калгарі (Канада), 6 – Женева (Шаейцарія), 7 – Сідней (Австралія), 8 – Ванкувер (Канада), 9 – Осака (Японія), 10 – Окленд (Нова Зеландія).

Джерело: moEIREANN

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate to ENG or IRL
Прокрутка до верху