ЄС продовжив тимчасовий захист для українців до березня 2026 року

Сьогодні, 25 червня, Рада ЄС ухвалила рішення про продовження тимчасового захисту до 4 березня 2026 року для понад чотирьох мільйонів українців, які втікають від російської військової агресії. Про це myEIR повідомив прес-офіцер Ради ЄС Йоганнес Клейс.

Ілюстративне фото

– День за днем ​​Росія тероризує український народ своєю бомбардувальною війною. Це небезпечні обставини. Ті, хто втік від російської агресії, можуть і надалі розраховувати на нашу солідарність, – заявила державний секретар Бельгії з питань притулку та міграції Ніколь де Мур.

Нагадаємо, що тимчасовий механізм захисту, що був запущений 4 березня 2022 року – лише через кілька днів після того, як російські збройні сили почали широкомасштабне вторгнення в Україну – мав діяти до 4 березня 2025 року.

Підкреслюється, що прийняте сьогодні рішення про продовження не змінює рішення від березня 2022 року в частині категорій осіб, на яких поширюється тимчасовий захист.

Тимчасовий захист забезпечує негайний і колективний захист великій групі переміщених осіб, які прибувають до ЄС і не мають змоги повернутися до своєї країни походження.

Система зменшує тиск на національні системи надання притулку, оскільки заяви не потрібно розглядати окремо. Люди, які користуються тимчасовим захистом, користуються однаковими правами по всьому ЄС. Ці права включають:
– місце проживання;
– доступ до ринку праці та житла;
– медичну допомогу;
– соціальну допомогу;
– доступ до освіти для дітей.

Закон ЄС про тимчасовий захист встановлює мінімальні стандарти захисту. Фактичний рівень допомоги може відрізнятися від однієї країни-члена до іншої.

Зазначається, що відповідно до своїх національних процедур, державам-членам, можливо, доведеться прийняти додаткові імплементаційні акти для офіційного оформлення продовження.

Для довідки. Тимчасовий захист – це надзвичайний механізм ЄС, який активується у виняткових обставинах, пов’язаних із масовим напливом біженців. Директива ЄС щодо тимчасового захисту була прийнята в 2001 році після масштабного переміщення через збройний конфлікт на Західних Балканах, зокрема з Боснії та Герцеговини та Косово. Його вперше запустили у відповідь на вторгнення Росії в Україну.

Джерело: moEIREANN

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate to ENG or IRL
Прокрутка до верху